Σάββατο 22 Δεκεμβρίου 2018

14η Αγωνιστική : Αετός Πατρών-Ζαβλάνι/Αίας 1-1 : Ψυχωμένη εμφάνιση και παλληκαρίσια ισοπαλία

Αετός Πατρών-Ζαβλάνι/Αίας 1-1 (12’ Πανόπουλος / 81’ Κουτούλας)
Διαιτητής ¨Αθανασόπουλος (Κούσης-Γιαραλής)

Έναν πολύτιμο βαθμό που θα της χρειαστεί πιθανότατα για την αποφυγή της τελευταίας θέσης που ισοδυναμεί με απευθείας υποβιβασμό, πήρε «αντρίκια» σήμερα η ομάδας μας απέναντι στον 2ο της βαθμολογίας Αετό Πατρών, που έχει υψηλούς στόχους στο πρωτάθλημα.

Όλη ομάδα έπαιξε ψυχωμένα και κατάφερε να αποσπάσει την ισοπαλία, σε ένα πολύ δύσκολο παιχνίδι, ανεβαίνοντας στην 9η θέση της βαθμολογίας με 11 βαθμούς και βγάζοντας μια «τριάδα» πολύ δύσκολων αγώνων.

Ακολουθεί ακόμα ένα με τον Κεραυνό Αγίου Βασιλείου και μετά αρχίζουν οι πραγματικοί «τελικοί» που θα καθορίσουν πολλά για την συνέχεια της ομάδας.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

5' Μακρινό σουτ του Αναγνώστη πολλά μέτρα έξω από την περιοχή, η μπάλα άστοχα μακριά από τα δοκάρια του Καλλιακμάνη.

12' ΓΚΟΟΛΛ...Τετ α τετ του Πανόπουλου σε κόντρα στην περιοχή του Ζαβλανίου/Αίας και ο επιθετικό του Αετού ανοίγει το σκορ.

17' Ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους, όταν σε φάουλ του Δημητρόπουλου, ο Κουτούλας με κεφαλιά έστρωσε στον Κωστόπουλο, ο οποίος από πλεονεκτική θέση δεν κατάφερε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

22' Καλό σου του Μπινιέρη έξω από την περιοχή, με τα ακροδάχτυλα ο Κατσαμπέκης αποκρούει και κατόπιν η μπάλα χτυπάει στο οριζόντιο δοκάρι.

23' Σουτ του Καρακάση μέσα από την περιοχή, η μπάλα φεύγει άουτ.

35' Φάουλ του Μπινιέρη, κεφαλιά του Λαζανά η μπάλα ελάχιστα έξω.

55' Λάθος συννενόηση στην άμυνα του Ζαβλανίου/Αίαντα, δεν προλαβαίνει όμως ο Λαζανάς να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

60' Ο Πανόπουλος προλαβαίνει την έξοδο του Κατσαμπέκη, αλλά δεν μπορεί να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

62' Εντυπωσιακή απόκρουση του Κατσαμπέκη, στο δυνατό σουτ του Καταρτζόπουλου, μετά την πάσα του Μπινιέρη.

70' Καλό σουτ του Μπακάλη έξω από την περιοχή, μπλοκάρει σταθερά ο Κατσαμπέκης.

72' Καλή σέντρα του Αναγνώστη, ανάποδο ψαλίδι του Κουτούλα με την μπάλα να περνάει αρκετά άουτ

75' Σέντρα-σουτ του Κωστόπουλου, ο Καλλιακμάνης μπλοκάρει με δυσκολία πάνω στην γραμμή, με τους φιλοξενούμενους να φωνάζουν ότι η μπάλα έχει περάσει την γραμμή του τέρματος.

81' ΓΚΟΟΛΛ...Κλέψιμο του Κωστόπουλου, σεντράρει στον Κούτουλα ο οποίος ισοφαρίζει σε 1-1.

83' Σουτ του Ιωακειμίδη, η μπάλα λίγο δίπλα από το δοκάρι του Κατσαμπέκη.

90' Σουτ του Μαραγκού μέσα από την περιοχή, η μπάλα λίγο άουτ.

ΑΕΤΟΣ ΠΑΤΡΩΝ : Καλλιακμάνης, Ι. Ασκούνης (81’ Μαραγκός), Η. Ασκούνης, Μπίρμπας (88’ Σπηλιωτόπουλος), Λαζανάς, Καρακάσης, Ιωακειμίδης, Πουλούπασης (60’ Καταρτζόπουλος), Πανόπουλος, Μπινιέρης (78’ Μαρκόπουλος), Μπακάλης

ΖΑΒΛΑΝΙ/ΑΙΑΣ : Κατσαμπέκης, Νικολόπουλος (74’ Καφεντζής), Γκλαβάς, Χαλκιόπουλος, Γ. Δημητρόπουλος, Δ. Δημητρόπουλος, Χριστόπουλος (53’ Ντούλιας), Αναγνώστης, Κουτούλας (90’ Φουρκιώτης), Κούντας (46’ Λάππα), Κωστόπουλος