Σάββατο 5 Ιανουαρίου 2019

15η Αγωνιστική : Κεραυνός Αγ. Βασιλείου-Ζαβλάνι/Αίας 5-0 : Παρασύρθηκε....και διασύρθηκε

Κεραυνός Αγίου Βασιλείου-Ζαβλάνι/Αίας 5-0 (36’, 64, 67’ Νάτσης, 70’Καραχανίδης, 75’ Κακαφώνης)
Διαιτητής : Οικονόμου (Μπαλτάς-Κουτσοχέρας)
Αδίκησε την προσπάθεια που κατέβαλλε για 65’ λεπτά η ομάδα μας, αφού κατέρρευσε σαν «χάρτινος πύργος» μετά το 2-0 και γνώρισε βαριά ήττα με 5-0 από τον πρωτοπόρο του πρωταθλήματος Κεραυνό Αγίου Βασιλείου.
Το παιχνίδι ουσιαστικά ήταν «αδιάφορο» βαθμολογικά για την ομάδα μας και έτσι όπως είναι διαμορφωμένη η κατάσταση και με το σκεπτικό ότι το Πάτραι θα είναι στην τετράδα μαζί με Κεραυνό, Αετό και Άρη, τώρα ξεκινάνε οι πραγματικοί «τελικοί» για την ομάδα μας, στους οποίους κάθε απώλεια βαθμών μπορεί να στοιχίσει σε απευθείας υποβιβασμό ή χαμηλή βαθμολογία και λίγες ελπίδες παραμονής, στην φάση των play-out.
Απομένουν 7 αγώνες στους οποίους πρέπει να δώσουμε τα πάντα και να μαζέψουμε ότι περισσότερο βαθμολογικά μπορούμε, αρχής γεννωμένης από το παιχνίδι της ερχόμενης αγωνιστικής απέναντι στην Αναγέννηση Ψαθοπύργου.
Τώρα αρχίζει το πρωτάθλημα, τώρα δείχνουμε πόσο ζυγίζει αυτή η φανέλα, τώρα τα δίνουμε όλα !!!
ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ ΑΠΟ ΤΟ PATRAGOAL.GR
7' Καλό ψηλοκρεμαστό σουτ του Κουτούλα, μπλοκάρει ο Χάχαλης, στην πρώτη καλή στιγμή του αγώνα.
12' Εξαιρετική κάθετη πάσα του Νάτση στον Λαζανά, το πλασέ του τελευταίου "γλύφει" το δεξί κάθετο δοκάρι του Κατσαμπέκη.
17' Πολύ καλό σουτ του Κωστόπουλου από αριστερά, η μπάλα λίγο δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Χάχαλη.
26' Καλό σουτ του Λαζανά, η μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι των φιλοξενούμενων.
27' Διπλή ευκαιρία για τους γηπεδούχους, με δύο τρομερές αποκρούσεις του Κατσαμπέκη, αρχικά στο πλασέ του Λαζανά μέσα από την περιοχή και στην συνέχεια στο δυνατό σουτ του Παπαχριστόπουλου από το δεξί γάμα της εστίας του.
29' Καλή αντεπίθεση των γηπεδούχων, ο Τσάτος πασάρει στον Νάτση που σουτάρει αρκετά άουτ.
32' Καλό σουτ του Σπαθή από τα δεξιά, η μπάλα περνάει λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι του Κατσαμπέκη.
35' Πέναλτι για τον Κεραυνό σε ανατροπή του Κούντα από τον Νάτση, με τους φιλοξενούμενους να διαμαρτύρονται για αυστηρή απόφαση.
36' Γκοολλλ...Ο Νάτσης εκτελεί το πέναλτι, ο Κατσαμπέκης αποκρούει αλλά στην επαναφορά ο επιθετικός του Κεραυνού ανοίγει το σκορ.
43' Καταπληκτικό σουτ του Παπαχριστόπουλου 3 μέτρα έξω από την μεγάλη περιοχή, η μπάλα βρίσκει το οριζόντιο δοκάρι του Κατσαμπέκη.
44' "Χλιαρό" σουτ του Νάτση, η μπάλα περνάει άουτ.
46' Έντονες διαμαρτυρίες του Ζαβλανίου/Αίαντα για χέρι του Μπαμπαλιούτα μέσα στην περιοχή, μετά από σέντρα του Κωστόπουλου από τα αριστερά.
59' Τρομερή ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους, όταν στην σέντρα από τα αριστερά του Κωστόπουλου, ο Κουτούκια σχεδόν πάνω από την γραμμή έστειλε την μπάλα άουτ.
60' Νέα καλή κεφαλιά του Κουτούλα από το πέναλτι, η μπάλα άουτ.
62' Καλό σουτ του Τσάτο, η μπάλα στα χέρια του Κατσαμπέκη.
64' Νέα τεράστια ευκαιρία για το Ζαβλάνι/Αίας, όταν ο Χάχαλης απέκρουσε εξ επαφής την κεφαλιά του Κωστόπουλου.
65' Γκοολλλ...Σέντρα του Μπίρη από αριστερά, ο Νάτσης διπλασιάζει με πλασέ από το  πέναλτι τα τέρματα της ομάδας του.
67' Γκοολλλ...Σουτ του Νάτση έξω από την περιοχή, η μπάλα στην αριστερή γωνία του Κατσαμπέκη για το 3-0.
68' Φάουλ του Κωστόπουλου, αποκρούει με τα πόδια ο Χάχαλης, ο οποίος κάνει το ίδιο και στο σουτ του Νικολόπουλου στην συνέχεια της φάσης.
70' Γκοολλλ...Πλασέ του Καραχανίδη μέσα από την περιοχή για το 4-0.
75' Γκοολλλ...σε πλασέ του Κακαφώνη μέσα από την περιοχή.
79' Σουτ μέσα από την περιοχή του Καραχανίδη, η μπάλα άουτ.
85' Σουτ του Λαζανά μέσα από την περιοχή, αποκρούει ο Κατσαμπέκης.
87' Μακρινό σουτ του Δ. Δημητρόπουλου, η μπάλα φεύγει δίπλα από το δοκάρι του Χάχαλη.
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ : Χάχαλης, Σπαθής, Μπιρής (78' Σάχι), Καραχάλιος, Ζαφειρόπουλος, Μπαμπαλιούτας, Παπαχριστόπουλος, Καραχανίδης, Λαζανάς, Νάτσης (80' Μπούρδος), Τσάρος (70' Κακαφώνης)
ΖΑΒΛΑΝΙ/ΑΙΑΣ : Κατσαμπέκης, Ντούλιας, Γκλαβάς, Χαλκιόπουλος, Δ. Δημητρόπουλος, Γ. Δημητρόπουλος, Αναγνώστης (55' Χριστόπουλος), Κούντας, Νικολόπουλος, Κουτούλας, Κωστόπουλος